Kim jesteśmy?

najgorzej pisać o sobie 🙂

Jesteśmy studentami, pracownikami różnych branż, pochodzimy z różnych stron Polski. Żyjemy „spokojnymi” życiami i mimo różnych zainteresowań mamy wszyscy wspólną pasję – jest nią Biblia.

Każdy z nas znalazł w niej to coś, co zmieniło i zmienia jego życie. Jezus Chrystus stał się naszym przewodnikiem przez te nasze codzienne życie i dzięki Niemu każdy ma coś jeszcze dodatkowego. Jedni wewnętrzny spokój, drudzy nadzieje, jeszcze inni odpowiedzi na numerujące pytania albo po prostu wskazówki dnia codziennego…

To właśnie jest w tej Księdze fascynujące. Jest wielopoziomowa i każdy kto ma ją w rękach jest wstanie zaspokoić swój głód: wiedzy, ciekawości, wewnętrznego pokoju… My znaleźliśmy to czego szukaliśmy. Choć się często różnimy, a czasami wiele nas dzieli, to nasza pasja jest na tyle silną więzią, że mimo tych różnic chcemy się spotykać. Dzięki rozmowom, badaniu Biblii i sprawdzaniu czy tak się rzeczy mają szukamy jedności w Piśmie Świętym.

Kiedyś spotykaliśmy się w poniedziałki nawzajem w naszych domach, wzajemna gościna ze wspólnymi kolacjami, aż wreszcie ktoś wpadł na pomysł, aby z tą ideą wyjść na zewnątrz, na neutralny grunt. W miejsce, gdzie nie będzie niedogodności „obcego” miejsca, skrępowania czy uczucia przebywania w czyjejś prywatnej przestrzeni. Kawiarnia to właśnie takie przyjemne miejsce, gdzie przy kawie i czymś do przegryzienia będziemy rozmawiać o tym co ciekawe, inspirujące rozwijające.

Zainteresowanie Pismem Świętym, trochę nas przerosło, dlatego pojawiamy się nie tylko offline, ale także i online: webinary, streamingi, e-booki, podcasty czy video.